X
تبلیغات
زولا
نوشته های یه چاقالوی نانازی

کشف عادات خوب غذایی

جمعه 13 اردیبهشت 1387 ساعت 09:44 ق.ظ

ای در رخ تو پیدا انوار پادشاهی

در فکرت تو پنهان صد حکمت الهی

کلک تو بارک الله بر ملک و دین گشاده

صد چشمه آب حیوان از قطره سیاهی

 

زندگی همچنان جربان داره ! این روزا هوا خیلی گرم شده بارون هم که اصلا نمیاد ! گرم و شرجی ! نانازی ترجیح میده همش خونه بمونه ! این چه هواییه !!! اه اه !! آدم همش نوچ میشه . نانازی خسته شده از بس دوش گرفته بعد نیم ساعت همون آش و همون کاسه !

در راستای بررسی عادات غذایی نانازی به نتایج خوبی درمورد خودش رسیده البته شاید به نظر ساده و معمولی بیاد ولی ندیده گرفتن همین نکات ساده و معمولی گاهی منجر به اشتباهات خیلی بزرگ میشه!

یکی از مشکلاتی که نانازی داشت خوردن ماهی و فراورده های دریایی بود . نه اینکه نانازی دوست نداشته باشه! ولی خوب اونجه که ما یاد گرفتیم اینه که کلا غذاهای دریایی رو باید سرخ کنیم و درغیر اینصورت نمی تونیم بخوریمشون .(البته این مساله رو نمی شه به همه تعمیم داد. خیلی ها هم هستن که می تونن و می خورن ) یکی از چیزایی که نانازی اینجا کشف کرد توپ ماهی بود که متشکل از توفو گوشت ماهی یا هرنوع جانور دریایی دیگه و ادویه جات. این گلوله های کوچولو رو اینجا توی سوپ می ریزن گاهی هم بخار پز می کنن و می خورن که نانازی هرکاری کرد نتونست این کارارو انجام بده خوب آخه به عادته دیگه ! چینی ها از طعم ماهی خام خوششون میاد ولی نانازی به اون عادت نداره . سرخ کردن هم که روش مناسبی برای نانازی نبود که میخواست وزن کم کنه !!! تا اینکه .... یه بار که نانازی از کنار این دکه های غذا فروشی رد می شد چشمش به ظرفای رنگارنگی افتاد که توش یه چیزی مثل سوس سویا بود. نانازی هم با کمال جسارت رفت و از اون آقاهه!!!! پرسید که اینا چی هستن ! حالا بماند که آقاهه انگلیش بلد نبود و به چه بدبختی با زبان اشاره فهموند که اینا سوس های مختلف برای خوردن اون گلوله های نازنین هست .... نانازی خوشحال و خندان از این کشف بزرگ سریعا اقدام به ساخت سس نموده و در حال حاضر قادر به خوردن هرگونه جانور دریایی!!! (نهنگ نه ها!!!) می باشد ! سوسی که نانازی میسازه متشکل از سوس سویا سرکه سیب فلفل و گاهی هم کمی تخم گشنیز هست .

حالا میگین این همه روده درازی برای کشف این چیز ساده و پیش پا افتاده !!! نانازی فکر کرد شاید این مطلب برای یه نفر هم که شده بدرد بخور باشه ! آخه این چینی ها که من میبینم تا سن شونصد سالگی هم سالم و سرحال هستن و راست راست دارن برای خودشون راه میرن ! من تا حالا ندیدم یه پیرزن یا پیرمرد چینی نالان و آخ و اوخ کنان راه بره و از دست درد کمر و پا بناله ! خوب توی این هوای شرجی و نمناک لابد روش تغذیه مناسبی دارن که سالم موندن دیگه !! اول از همه ، بیشتر غذاهای بخار پز می خورن و نانازی میخواد یه طوری این رو توی برنامه غذاییش بگنجونه !