نوشته های یه چاقالوی نانازی

توم یام

سه‌شنبه 1 بهمن 1387 ساعت 07:30 ب.ظ

خوب بذارید یه کم رژیمی بنویسیم از خجالت این وبلاگ دربیاییم ! مثلا اینجا قرار بوده وبلاگ رژیمانه باشه ! 

همانطور که نانازی در نطقی غَرّا در انارستان مراتب سوپخواری خود را اعلام نموده اند و طرز تهیه این غذای دلنشین را هم در همان مکان مربوطه بیان فرموده اند ، فلذا از بیان مجدد این مطلب چشم پوشی کرده و توجه دوستان عزیز را به طرز تهیه یک عدد غذایی اینجایی (دقیقا هویتش معلوم نیست که چینی هست یا ژاپنی یا هندی یا مالایایی!) جلب می نمایم . اسم این غذا توم یام TomYam هست!

مواد لازم :

یک عدد چاقالوی با دل و جرات !

زنجبیل تازه یه تیکه (این از اوزان جدید محسوب میشه)

برگ کاری1 هفت هشت تا

لمون گراس2 (میتونید از پوست لیموی خشک شده هم استفاده کنید)

مرغ یا گوشت یا ماهی یا میگو یا هر چیزی دلتون خواست چند تیکه

پودر تخم گشنیز یه قاشق چایخوری

پیاز یه دونه متوسط

فلفل قرمز، سیاه، سفید ، پودر کاری ، پاپریکا، سیرو کلا مواد سوزاننده دیگه به مقدار لازم*

طرز تهیه :

همه رو با هم قاطی کنید بذارید بپزه!!!!

1 واسه توضیحات بیشتر راجع به برگ کاری به اینجا مراجعه کنید

2 لمون گراس هم اینه

* این مواد لازم دقیقا به میزان علاقه شما به اجدادتون بستگی داره ! دفه اول که نانازی این غذا رو توی رستوران سفارش داد ، آقای آشپز با توجه به غریبی و غربت و غم و اندوهی که در قیافه نانازی موج میزد به نظرشون اومد که مهمونی خاصی ترتیب بدن و به این صورت شد که نانازی با خوردن اولین قاشق یه دفه جمعیت زیادی رو جلوی چشمش دید ! کیا؟ پدرپدرپدرپدر پدر پدر………پدربزرگش و همینطوری یه پدر کم کنید تا برسید به خود پدر بزرگش! بعد با خوردن قاشق های بعدی جمیع اموات و رفتگان جلوی چشم نانازی به پرواز دراومدند و از اونجایی که نانازی اینا پول داده بودن و هیچ طوری نمیشد از اون غذا گذشت ، نانازی تا نزدیکیایی هوخشتره رو به چشم خودش دید (چیه؟ به پیشینه تاریخی نانازی حسودیتون شد؟) و البته جمعی از اموات و بستگان زنده آقای آشپز هم مورد الطفات قرار گرفتن!

حالا نانازی با توجه به درجه دلتنگی برای امواتش اقدام به تهیه این غذا میکنه و هر چند وقتی دیداری با گذشتگان داره !

البته میتونید در هنگام خوردن این غذا از یه عدد بابای بچه ها هم استفاده کنید که هر نیم دقیقه با تعجب بگه : اِاِاِ نانازی دماغت داره میاد پایین !

نانازی ، چشات سرخ شدن !

اِاِاِ نانازی چرا اینقدر عرق میکنی !؟

…..

خوردن این غذای رژیمی و پرحرارت رو به کلیه دوستان توصیه میکنیم ! توجه داشته باشید که این غذا اینقدر رژیمی هست که آدم دوست داره بعد از غذا خوردن یه ساعت بدوه! (بدود، دویده شود، عمل دویدن را انجام دهد!)

پس نوشت : الان همه میفرمایند توی اینترنت جستجو میکنند و دستور اصلی این غذا رو ارائه میکنن! والله این دستور غذایی هست که اینجا به این عنوان به خورد مردم میدن ! اصلش رو خدا داند و البته جستجو گران اینترنتی! 

آخ یادم رفت : این خانوم خانوما، عروس آینده ، از خودش بازی اختراع کرده ! هرکی  دوست داشت بره